3 Dakika Önce

Daha Fazla Etkileşim: Instagram Toplu Mesaj Atma

Instagram, neredeyse herkes tarafından kullanılan çok popüler bir sosyal medya platformudur. Önceleri sadece fotoğraf ve video paylaşılan platformda, günümüzde ise satış dahi yapabilirsiniz. Instagram platformunun birçok kişi tarafından farklı amaçlarla kullanılması, platform yetkililerin de zamanla bazı yenilikleri sağlamasını mecburi kılmıştır. Yani Instagram platformu her geçen gün güncelleniyor ve platforma farklı özellikler ekleniyor. İşte bunlardan biri de Instagram toplu mesaj atma özelliğidir. Peki, Instagram toplu mesaj atma özeliği nasıl kullanılır? İşte cevabı.

Instagram toplu mesaj atma

Instagram toplu mesaj göndermek için yapabileceğiniz ilk işlem, bir sohbet grubu oluşturmaktır. Bu sayede, yazdığınız bir mesajın tüm grup üyelerine gönderimini sağlayabilirsiniz. Bir diğer yolu ise kullanıcıları tek tek seçerek mesajınızı iletmek olacaktır. Bunu da adımlarıyla birlikte şu şekilde açıklayabiliriz;

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapınız. 
 • Daha sonra, ana sayfa kısmına gelip ekranın sağ üst köşesindeki Dm kısmına tıklayın. 
 • Instagram Dm bölümü
 • DM kısmına geldiğinizde, yine buranın da sağ üst köşesindeki kalem şeklinde ki simgeye tıklayın. Bu simgeye dokunduktan sonra, çoklu mesajı göndermek istediğiniz kullanıcıları seçin.
 • Mesaj atılacak kullanıcıları seç
 • Kullanıcı seçiminin ardından, alt bölümde bulunan "Grup Sohbeti Oluştur" seçeneğine tıklayın. Böylelikle, çoklu mesaj göndermek istediğiniz kişilerin içerisinde bulunduğu bir sohbet grubu oluşturmuş olacaksınız. 
 • Grup sohbeti oluştur
 • Ve artık yazıp göndermiş olduğunu tüm mesajlar, seçmiş olduğunuz kullanıcıların tamamına iletilecektir. 

Ancak sizlere bu konuda bir hususu belirtmek isteriz. Instagram toplu mesaj atma ile ilgili olarak oluşturacağınız sohbet grubu yalnızca 32 kullanıcıyla sınırlıdır. Bu, normal bir kişisel hesap için belirlenen sayıdır. Eğer bir işletme hesabına sahipseniz, Instagram toplu mesaj atma grubuna 100 kullanıcıya kadar ekleme yapabilirsiniz

Instagram Toplu Mesaj Silme

Instagram toplu mesaj silme oldukça basit bir işlemdir. Mesajları kolayca silmek için şu adımları uygulayabilirsiniz.

 • Mobil cihaz üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Ana sayfa ekranının sağ üst köşesindeki DM sekmesine tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra, karşınıza üç farklı mesaj kategorisi çıkacaktır. (Ana - Genel - İstekler) Bu kısımda, toplu şekilde kaldırmak istediğiniz mesajlar hangi bölümdeyse orayı seçmeniz gerekmektedir.
 • Listelerden birini seçtiğinizde, her bir görüşmenin yanında yuvarlak noktalar yer aldığını göreceksiniz. 
 • Silmek istediğiniz konuşmaları tek tek işaretleyerek, daha sonrasında ise mesajları sil diyip Instagram toplu mesaj silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. 

Bu adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak toplu şekilde mesajları silebilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Görüldü Kapatma 2023

Instagram Toplu Mesaj Atma Programı

Instagram toplu mesaj atmak için bazı programlar mevcuttur. Ancak şifrenizi ve e postanızı girmeniz gerektiği için, sizlere bu programları kullanmayı pek de önermiyoruz.

İçeriğimiz ilk kısmında, bizzat kendi hesabınız üzerinden Instagram toplu mesaj atma işlemini detaylı şekilde anlattık. O adımları izleyerek tamamen güvenli bir şekilde toplu mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz.

Instagram Otomatik Mesaj Gönderme

Kullanıcılar bazı durumlarda otomatik mesaj göndererek hayranları ile etkileşim halinde olmak istiyor.

Instagram Otomatik Mesaj Gönderme

Instagram otomatik mesaj gönderme özelliğini aktif etmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • İlk olarak, Meta Business Suit’e giriş yapın. Daha sonra, ilk açılan pencerenin "Gelen Kutusu" ekmesine tıklayın.       
 • Ardından, karşınıza çıkan ekranın "Otomatik Yanıtlar" sekmesine tıklayın.
 • Bu kısmın sol tarafından "hızlı yanıt" seçeneğine tıklayın. Ardından, bu özelliği açık hale getirin. 
 • Instagram platformunu da seçtikten sonra, yine karşınıza çıkacak olan ekrana otomatik mesajınızın nasıl olacağını yazabilirsiniz. 
 • Sonrasında ise değişiklikleri kaydet seçeneğine tıklayarak, Instagram otomatik mesaj gönderme işleminizi başarılı bir şekilde aktif etmiş olursunuz. 

Sonuç

Bu yazımızda sizlere Instagram uygulaması üzerinden nasıl toplu mesaj atabileceğinizi anlattık. Eğer yukarıda ki içeriğimizi okuyarak hala toplu mesaj gönderme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız aşağıda ki videoyu da izleyebilirsiniz.


Merak Edilen Sorular

Şimdi de sizlere kullanıcıların Instagram toplu mesaj atma konusunda en çok arattıkları sorulara cevaplar verelim.


Instagram yeni güncellemeler ile birlikte artık toplu mesaj göndermeyi aktif hale getirdi. Bu özellik sayesinde birden fazla kullanıcıya grup sohbeti oluştururak mesaj gönderebilirsiniz.

Instagram'da toplu mesaj göndermek için şu adımları takip edin. Instagram dm bölümüne gelin. Sağ üste tıklayın. Burada mesaj göndereceğiniz kişileri seçin ve ardından Grup Sohbeti Oluştur butonuna tıklayın. Böylece toplu mesaj gönderebilirsiniz.

Toplu mesaj 256 kişiyle sınırlıdır. Yani bir anda 256 kişiye mesaj atabilirsiniz.

iPhone cihazınızdan Instagram uygulamasını açın. Ardından mesajlar bölümünü açın. Burdan sağ üste tıkladıktan sonra toplu mesaj göndermek istediğiniz kullanıcıları seçin. Ardından grup sohbeti oluşturarak mesaj göndermeye başlayın.

Toplu mesaj grubunuza kimi davet ettiyseniz onlara gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp
phoneContact