3 Dakika Önce

Instagram Görüldü Kapatma 2023

Bugün ki yazımızda sizlere 5 dakikada Instagram görüldü kapatma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Instagram gelen güncellemeler ile birlikte karşıda ki kullanıcının mesajı okuyup okumadığını size bildirir. Aynı zamanda size gelen mesajları okuduğunuzda karşı tarafa da 'Görüldü' bildirimi gider.

Instagram görüldü kapatma

Peki bu görüldü özelliğini nasıl kapatabiliriz? Hemen basit bir şekilde anlatalım.

Instagram Görüldü Atmadan Mesaj Okuma

Instagram' da görüldü yapmadan kullanıcının mesajını okuyabilirsiniz. Bunun için sizlere bir kaç tane farklı yöntem anlatacağız.

Bu anlatacağımız çözümler geçici çözümlerdir. İlk yöntemimiz ise 'Telefonunuzu uçak moduna alarak mesajları okumak' olacaktır. İnternetiniz açık olduğunda Instagram sunucuları mesajı gördüğünüzde direk karşı tarafa 'Görüldü' bilgisini gönderir. Fakat internetinizin kapalı ise sunucular Instagram hesabınızı aktif görmeyecek. Böylece karşı tarafa bu şekilde görüldü bilgisi gitmez.

Ancak internete tekrar bağlandığınız takdirde 'Okundu' bilgisi karşı tarafa gidecektir.

Önemli Not: Telefonunuzu uçak moduna almadan önce mutlaka Instagram uygulaması cihazınızda açık olsun. Instagram uygulamasında mesajlar bölümünü arka planda açık tutmayı unutmayın.

Şimdi cihazlarınızda yani telefonlarınızda bu işlemi nasıl yapabileceğinizi resimli ve detaylı bir şekilde anlatacağız.

Instagram Görüldü Kapatma iPhone

iPhone cihazlarınızda Okundu bilgisini gizlemek için şu adımları uygulamalısınız.

 • İlk olarak iPhone cihazımızı uçak moduna alıyoruz.
  Uçak Modu
  Uçak Modu
 • Ardından 'Ayarlar' bölümünden 'Wifi'yi seçiyoruz.
  wifi
  wifi
 • Daha sonra Wifi açık ise Wifiyi devre dışı bırakıyoruz.
  Wifi Devre Dışı
  Wifi Devre Dışı

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagram uygulamasında karşı kullanıcının yazdığı mesajı okuyabiliriz. Bu şekilde ilerlediğinizde karşı tarafa kesinlikle 'Görüldü' bilgisi gitmeyecektir.

Instagram Görüldü Kapatma Android

Android cihazınızda Wifi ve uçak modunu devre dışı bırakarak yine kullanıcının mesajlarını okuyabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda karşı tarafa 'Okundu' bilgisi gözükmeyecektir.

Android cihazınızda görüldü bilgisini gizlemek için şu adımları uygulayabilirsiniz.

 • Android cihazınızı uçak moduna alın.
  Android Uçak Modu
  Android Uçak Modu
 • Ardından telefonunuzun wifi özelliğini devre dışı bırakın. İnternet kapalı olsun.
  Android Wifi Kapatma
  Android Wifi Kapatma

Wifiyi devre dışı bırakarak Instagram mesajlarını okuyabilirsiniz. Bu sayede android cihazlarınızda da okundu bilgisi karşı tarafa gözükmeyecektir. Şunu unutmamalısınız. Tekrar internete bağlandığınızda karşı tarafa 'görüldü' bilgisi gidecektir.

Instagram Mesaj Bildirimlerini Kapatmak

Size gelen mesaja yanlışlıkla dokunduğunuz takdirde yine karşı tarafa görüldü bilgisi gidecektir. Bu yüzden mesaj bildirimlerinizi kapatarak bunu engelleyebilirsiniz.

Instagram uygulamasında mesaj bildirimlerini kapatmak için şu adımları uygulamalısınız.

 • Telefonunuzdan 'Instagram' uygulamasını açın.
 • Daha sonra sağ alt bölümde bulunan hesap simgesine tıklayın.
  Hesap Simgesi
  Hesap Simgesi
 • Ardından sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın. Yani bu düğme 'menü' düğmesi oluyor.
  Menü Düğmesi
  Menü Düğmesi
 • Açılan pencerede 'Ayarlar' bölüme tıklayın.
  Ayarlar
  Ayarlar
 • Çıkan ekranda 'Bildirimler' bölümünü seçin.
  Bildirimler
  Bildirimler
 • Sonra açılan menüden 'Mesajlar ve Aramalar' bölümüne gelin.
  Mesajlar ve Aramalar
  Mesajlar ve Aramalar
 • Son olarak 'Mesajlar' ve 'Mesaj İstekleri' bildirimlerini kapatın.
  Mesaj isteklerini Kapat
  Mesaj isteklerini Kapat

Bu adımları uyguladığınızda cihazınıza mesaj bildirimi gelmeyecek. Bu sayede karşı tarafa okundu bilgisi gitmez.

Kısıtlama Özelliği ile Görüldü Bilgilerini Gizleme

Instagram'da istediğiniz kişinin mesajlarını 'görüldü' bilgisi karşı tarafa gitmeden okuyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

 • Öncelikle hangi kullanıcının mesajlarını görüldü yapmadan okumak istiyorsanız onun profilini açın. Profilin sağ üst bölümünde bulunan üç noktaya tıklayın.
  Profil Sağ Üst
  Profil Sağ Üst
 • Açılan pencereden 'Kısıtla' seçeneğine tıklayın.
  Profili Kısıtla
  Profili Kısıtla
 • Kullanıcıyı kısıtladıktan sonra gelen mesajınıza bakın. Artık o kullanıcıdan gelen mesaj 'Mesaj istekleri' bölümünde olacaktır.
  Mesaj İstekleri
  Mesaj İstekleri

Bunları uygulayarak istediğiniz kullanıcının mesajlarını 'görüldü' bilgisi gitmeden okuyun.

Aktif Durumunu Devre Dışı Bırak

Instagram'da görüldü bilgisini karşı tarafa ulaştırmadan mesajı okumanın bir diğer yolu ise aktif olan durumunuzu devre dışı bırakmak olacaktır. Bu sayede her iki kullanıcı da Instagram'da ne zaman aktif olduğunu bilmeyecektir. Böylece 'Görüldü' bilgisi karşı tarafa iletilmeyecektir.

Instagram'da aktif durumunuzu devre dışı bırakmak için şunları uygulayın.

 • Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve 'Hesabım' bölümüne tıklayın.
 • Açılan ekranda sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıkladıktan sonra 'Ayarlar' bölümünü seçin.
  Hesap Ayarları
  Hesap Ayarları
 • Daha sonra 'Gizlilik' seçeneğine tıklayın.
  Gizlilik
  Gizlilik
 • Açılan pencerede 'Hareket Durumu' düğmesine tıklayın.
  Hareket Durumu
  Hareket Durumu
 • Ardından 'Hareket Durumunu Göster' özelliğini kapatın.
  Aktif Durumu Kapat
  Aktif Durumu Kapat

Bu adımları uygulayarak aktif olan durumunuzu kapatabilirsiniz. Böylece karşı taraf sizin çevrimiçi olduğunuzu öğrenemeyecek. Bu yöntem ile birlikte karşı taraftan gelen mesajlara cevap verebilirsiniz.

Instagram'da Görüldü Bilgilerini Kapatabilir misiniz?

Instagram şüphesiz günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Bu yazımızda ise sizlere Instagram görüldü bilgisini nasıl kapatacağınızı anlatmaya çalıştık. Fakat tam olarak Instagram görüldü bilgisini devre dışı bırakamazsınız.

instagram görüldü bilgilerini kapatma

Instagram görüldü ayarlarını kapatmak için geliştirilen bir uygulama yoktur. Ayrıca ilerleyen zamanlarda bu tür uygulamalar olsa da mutlaka bunlara itibar etmemelisiniz. Bu tür uygulamalar sizin hesabınızı askıya alabilir.

Instagram Görüldü Kapatma APK

Instagram milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı bir sosyal medya uygulamasıdır. Bizler de bu mecrada yerimizi alıyoruz. Bazı durumlarda Instagram görüldü bilgisini kapatmak isteriz. Bunun için türlü türlü uygulamalar deneriz. Fakat bilinmelidir ki APK uygulamaları hesabımız için büyük risk demektir.

Ayrıca henüz Instagram görüldü kapatma ile ilgili bir uygulama geliştirilmedi. Olur da ilerleyen zamanlarda böyle bir uygulama olursa kesinlikle hesabınız ile bu uygulamalara giriş yapmayın. Nedenleri ise şunlardır.

 • Bu uygulamalar hesabınızın şifresini ele geçirebilir.
 • Apk uygulamaları Instagram hesabınızı spama sokabilir.
 • Hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

İşte bu yüzden apk uygulamalarını kullanırken Instagram hesabınız ile işlem yapmamanızı öneriyoruz. Varsa bir fake hesabınız ile bu uygulamaları test etmelisiniz.

Eğer fake hesabınız yok ise Instagram fake hesap açma makalemizi okuyabilirsiniz. Sadece beş dakikada sizde fake hesabı oluşturabilirsiniz.

Instagram Görüldü Kapatma Hilesi

Instagram mesajlarını görüldü yapmadan okumak isteyen binlerce kullanıcı var. Fakat henüz Instagram bunun için kalıcı bir çözüm getirmedi. Yukarıda anlattığımız geçici çözümler ile 'Görüldü' bilgisini karşı tarafa iletmeden okuyabilirsiniz.

Şunu da bilmenizi isteriz. Instagram görüldü kapatma hilesi kesinlikle yoktur. Bu tür web siteleri veya uygulamalar hesabınızı ele geçirmek için kurulmuş yazılımlardır. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Bu tür hile sistemlerine kesinlikle giriş yapmamanızı öneriyoruz.

Instagram Görüldü Kapatma Linki

Instagram şüphesiz bir çoğumuz için iletişim kurmak için en sık kullanılan araç haline geldi. Uygulamayı düzenli kullanarak sevdikleriniz ile güvenle mesajlaşabilirsiniz. Bazı durumlarda sevdiklerimizin mesajlarını okuduğumuzu bilmemelerini isteriz. Instagram görüldü bilgilerini link ile nasıl kapatacağınızı bilmek mi istiyorsunuz?

Öncelikle link ile Instagram görüldülerini kapatamazsınız. Bunun yerine yukarıda anlattığımız yöntemleri uygulayarak görüldü özelliğini geçici bir süre ile kapatabilirsiniz.

Instagram Görüldü Kapatma Uygulaması

Instagram'da görüldü kapatma uygulaması hakkında henüz bir yazılımın olmadığını bilmelisiniz. Bunu Instaram uygulaması üzerinden de yapamazsınız. Ancak dilerseniz makalemizin başında anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Instagram Görüldü Sorunu

Instagram kullanıcılarının son zamanlarda şikayetçi olduğu bir konu var. Mesajı okumadığı halde görüldü olarak karşı tarafa gittiğine dair şikayette bulunuyor. Bunun için şikayet var sitesinde yüzlerce ilgili şikayetlere ulaşabilirsiniz.

şikayet var instagram görüldü sorunu

Instagram algoritmasının kesinlikle böyle bir hata yapacağını düşünmüyoruz. Çünkü bu mesajlar 'Socket' denilen bir teknoloji ile dinleniyor. Mesajı okuduğunuzda ise karşı tarafa 'Görüldü' bilgisi gidiyor. Instagram bu konuda çok şeffaf davranıyor.

Instagram Görüldü Kapatma - Videolu Anlatım

Bu videoda arkadaş sizlere görüldü kapatma işleminin nasıl olduğunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışıyor. Eğer hala yapamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sonuç

Bugün ki makalemizde sizlere Instagram görüldü kapatma hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Bu yöntemler kalıcı yöntemler değildir. Bunun ne kadar saçma olduğunu düşünebilirsiniz. Bizlerde sizinle aynı fikirdeyiz. Fakat Instagram politikaları gereği mesajların görüldüğünü kapatamazsınız.

Son olarak sizler için Instagram görüldü kapatma konusu hakkında sık sorulan sorulara cevap verdik.

Instagram'da birinin sizin mesajınızı okuyup okumadığını hesap hareketlerine bakarak görebilirsiniz. Buradan giriş hareketlerini görüntülediğinizde sizden farklı bir cihaz var ise hemen şifrenizi değiştirin.

Başkalarının haberi olmadan birinin Instagram mesajlarını okumanız mümkün değildir.

Instagram'da aktif olan görülmeninizi kapatmak için şunları uygulayın. Hesabınıza giriş yapın. Ayarlar bölümü ardından Gizlilik daha sonra ise hesap durumunu açın. Buradan hesap aktif durumunu kapatın.

Instagram son görülmeyi kapatmanız için telefonunuzda Instagram açık iken cihazınızı uçak moduna alın.

Karşı kullanıcının size yazdığı mesaja görüldü atmadan okumak için cihazınızı uçak moduna alın. Ardından Wifi devre dışı bırakın. Tüm bu işlemleri yaparken arka planda Instagram mesajlar uygulaması açık olsun.

Görüldü bilgisini kapattığınızda karşıda ki kullanıcı sizin Instagram'da ne zaman aktif olduğunuzu göremez.

Görüldü atılıp atılmadığını kullanıcı ile son mesajlarınızı görüntülerken görebilirsiniz. Eğer sizin yazdığınız mesajın yanında Görüldü yazıyorsa o kullanıcı size görüldü attı demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp
phoneContact