3 Dakika Önce
Lütfen sipariş numaranızı ve mail bilgilerinizi eksiksiz girin!
Lütfen mail bilgilerinizi istenilen formatta girin!
Telafi talebiniz sisteme girilmiştir. Ortalama 1 saat içinde sonuçlanacaktır.
Girdiğiniz sipariş bilgileri sistemde bulunamadı. Lütfen bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olun.

TikTok Kazanç Hesaplama - Fenomenlerin Kazancını Öğren

TikTok günümüzde çok önemli bir yer kaplamaya başladı. Kimimiz bu platformda fenomen olmaya çalışıyoruz. Kimimiz ise bu platform üzerinden kazanç sağlamaya çalışıyoruz.  TikTok kazanç hesaplama aracının mantığını şimdi size anlatacağız.

TikTok izlenme başına kullanıcılara para ödüyor. Ayrıca canlı yayın açarak da kazanç sağlayan kullanıcılar var. Ayrıca bu platformdan etkili para kazanmanın bir diğer yolu ise reklam şirketleriyle yapacağız sponsorluk anlaşmaları. Bu markalar ile sponsorluk anlaşmaları yaparak bir videodan ortalama 5 ila 8 bin TL arası para kazanabilirsiniz.

TikTok kazanç hesaplama
TikTok Kazanç Hesaplama

Sizde bu platform üzerinden yüksek meblağlar kazanmak isteyebilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle takipçi sayınızın yüksek olması gerekiyor. Bu yüzden sizlere Takipçi abinin TikTok takipçi satın al paketlerini öneriyoruz. Bu paketlerden satın alarak kitlenizi geliştirebilirsiniz. Öncelikle TikTok üzerinden para kazanmak için şu adımları tamamlamış olmalısınız.

 • Minimum 18 yaşında olmalısınız.
 • TikTok takipçi sayınızın en az 1000 adet olması gerekiyor.
 • Videolarınız son 1 ayda 100.000 izlenme almış olmalı.
 • Hesabınızın TikTok kurallarına uyması gerekiyor.

TikTok izlenme başına ne kadar para veriyor? TikTok izlenme başına kullanıcılara belirli bir miktarda para veriyor. Bunun için özel araçlar mevcut. Videonuzun uzunluğu önemli bir etken. Kalitesini de baz alan TikTok kullanıcılara buna göre bir fiyat biçiyor.

TikTok Kazanç Sistemi

Son günlerde tüm dünyada hızla yükselişe geçen TikTok kullanıcılara para kazandırmanın farklı yollarını da arıyor. Bazen de bu kullanıcılar TikTok üzerinden çok ciddi rakamlar kazanabiliyor. TikTok'un şimdiye kadar bir videoya 20 bin dolar ödediğine şahit olduk . Peki bu TikTok kazanç sistemi nasıl işliyor?

TikTok sadece videolarınızın izlenme sayısını değil takipçi sayınızı ve canlı yayınınıza katılma oranını da baz alır. Bunları ayrı ayrı değerlendirerek TikTok sizin hesabınıza para gönderimi sağlıyor.

TikTok son zamanlarda Facebook ve Instagram'dan daha sık kullanılmaya başlandı. Peki bu TikTok çekenler nasıl para kazanıyor? Şimdi size bunu da anlatacağız. Takipçi sayınız yüksek olduğunda TikTok size izlenme başına para veriyor. Eğer kaliteli ve uzun içerikler çekerseniz daha çok izlenebilirsiniz. Ayrıca uzun içerikleriniz sonuna kadar izlenirse TikTok size daha çok para kazandırıyor. Bu yüzden uzun kaliteli keşfet etkili içerikler hazırlamaya özen gösterin.

TikTok bir izlenme başına şu kadar veriyor dememiz mümkün değildir. Çünkü TikTok her videoya ayrı ayrı ücret kazandırıyor. Bunun nedeni ise videonun süresi ve ne kadar izlendiği.

TikTok Kazanç Hesaplayıcı

TikTok üzerinden hangi kullanıcı ne kadar kazanıyor? Bunun cevabını TikTok kazanç hesaplayıcı sistemi ile öğrenebilirsiniz. Bu sistem kazancınızı tahmini olarak belirtiyor. Net olarak bilmesi mümkün değildir. Bu sistemin adı Exolyt adında bir web sitesinin hazırlamış olduğu bir araç. Hangi fenomenin kazancını merak ediyorsanız onun kullanıcı adını sisteme girmeniz gerekiyor. Daha sonra sistem size fenomenin ortalama kazancını söylüyor. TikTok kazanç hesaplama araçları hiç bir zaman kullanıcının net kazancını söylemez.

TikTok Canlı Yayın Para Hesaplama

TikTok canlı yayın para Hesaplama
TikTok canlı yayın para Hesaplama

TikTok bu günlerde iyice trend olmuş gözüküyor. Bunu bilen kullanıcılar bu platform üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Bunun için de canlı yayınlar açarak kullanıcıların kendilerine hediye göndermesini sağlıyor. Peki bir hediye kullanıcıya ne kadar para kazandırıyor? Şimdi sizlere TikTok canlı yayın para hesaplama işlemini anlatacağız. İzleyiciler canlı yayın açan kullanıcılara hediyeler gönderir. Bu hediyeler jeton karşılığında satın alınır. Bu hediyelerin her birinin jeton maliyeti farklıdır. 2023 yılı itibariyle TikTok hediye jetonu fiyatları şu şekildedir.

 • 70 jeton 6,69 TL
 • 350 jeton 33,99 TL
 • 1400 jeton 134,99 TL
 • 3500 jeton 339,99 TL
 • 7000 jeton 679,99 TL

İzleyiciler önce bu jetonlardan satın alıyor. Daha sonra da kullanıcıya hediyeler göndermeye başlıyor. Hediyeler göndermeye başladığı andan itibaren jetonlarından düşüyor.

TikTok Hesaplama

TikTok z kuşağının belki de en çok kullandığı uygulamaların başında geliyor. TikTok üzerinden kazanç sağlamayı hedefleyen bu z kuşağı bazen zorluklarla karşılaşabiliyor. Mesela TikTok'ta güçlü bir profil oluşturmak doğal yollarla zor olabiliyor. Bu yüzden kullanıcılar kısa yoldan TikTok takipçi satın alıyor. Peki bu TikToK hesaplama nasıl yapılıyor?

İlk öncelikle neyi hesaplamak istediğimize karar verelim. Kullanıcının canlı yayın gelirlerini mi yoksa video başına izlenme parasını mı hesaplayacağız? Önce bunu bir netleştirelim. Hiç kimse net bir şekilde TikTok bir videoya şu kadar ücret veriyor diyemez. Çünkü her videoya ayrı değer biçen TikTok kazançları da ona göre şekillendiriyor.

TikTok Kazancını Öğren

TikTok'ta güçlü bir oluşturdun ve kazanç sağlamaya başladığını varsayalım. Hemen  TikTok kazancını öğrenmek isteyebilirsin. Fakat hiç bir araç sana TikTok'tan ne kadar para kazandığını net bir şekilde göstermez. Öncelikle bunu bilmenizi isteriz. Bu platform üzerinde ürün satarak kazancını sağlayabilirsiniz.

TikTok Türkiye'de de tüm dünyada da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. TikTok üzerinden yeteneklerinizi paylaşarak sizlerde kazanç sağlamaya başlayın.

TikTok'tan Para Kazanma Yöntemleri

TikTok üzerinden sizlerde para kazanmak isteyebilirsiniz. Peki  TikTok'tan para kazanma yöntemleri nelerdir? Bunun için size şimdi bir kaç tane örnek vereceğiz. Bunları uygulayarak sizlerde TikTok'tan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Yeteneklerinizi paylaşarak diğer insanların dikkatini çekin.
 • Marklar ile reklam çalışması yaparak ciddi paralar kazanın.
 • Profilinizi aktif kullanmaya özen gösterin.
 • Kullanıcılar ile sürekli etkileşim halinde kalın.
TikTok Para Kazanma Yöntemleri
TikTok Para Kazanma Yöntemleri

Bu yöntemleri uygulamaya başladıktan sonra sizler de kendi kazanç kapınızı oluşturabilirsiniz. Dans videolarınızı paylaşarak da diğer kullanıcıların videoya odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede videonuzda uzun süre vakit geçirdikleri için TikTok size daha çok ücret ödeyecektir.

Canlı Yayın Açarak Para Kazanma

Belki de son günlerde en çok popüler olan canlı yayın açarak para kazanma konusunu ele alacağız. Tabiri caizse bu araç sayesinde yatarak para kazanan kullanıcılar var. Evet yanlış okumadınız. Bir fenomen yatıyor ve kullanıcılar buna hediye gönderiyor. Canlı yayından en iyi dönüşümü almak ve en çok parayı kazanmak için şu adımlara dikkat etmelisiniz.

 • Kullanıcıların en aktif olduğu süreyi bulmalısınız. Genellikle saat 7 ile 10 arasında TikTok kullanıcılarının en aktif olduğu süre olarak biliniyor.
 • Canlı yayında daha uzun süre yayın yapmaya özen gösterin.
 • Canlı yayından hemen önce kısa bir video yayınlayarak ile kullanıcıları canlı yayına çekebilirsiniz.
 • Canlı yayın etiketlerini kullanabilirsiniz.
 • Yayınınızın kopmaması için sağlam bir internet alt yapısını tercih edin.
 • Yayınınızdaki kötü niyetli kullanıcıları yayından çıkarın.
Canlı Yayın Açarak Para Kazanma
Canlı Yayın Açarak Para Kazanma

Bu yöntem kullanıcıların TikTok üzerinden para kazanmak içi en çok tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. Canlı yayınlarınızı izleyen kullanıcılar size elmas ve jetonlar gönderiyorlar. Bu sayede bu jetonlar sizin hesabınıza para olarak yansımaktadır. Yalnız şunu belirtmemiz gerekiyor. Canlı yayın açabilmeniz için takipçi sayınızın minimum 1.000 olması gerekiyor.

Sponsorlar ile Anlaşma Yapmak

Sponsorlar ile Anlaşma Yapmak
Sponsorlar ile Anlaşma Yapmak

TikTok'da yavaş yavaş duyulmaya başladığınızda markalar sizinle iletişime geçecektir. Sizlerle sponsorluk anlaşmaları yapmak isteyecek. Bu yöntem ile birlikte sizlerde TikTok üzerinden yüklü paralar kazanabileceksiniz. Bunun için video başına veya başka bir anlaşmayla kazancınızı katlayabilirsiniz. Bu markalar bazende sizlerden ürünlerinin tanıtımını yapmanızı isteyebilir. Eğer uygun görürseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Ürün Satarak Para Kazanmak

Ürün Satarak Para Kazanmak
Ürün Satarak Para Kazanmak

TikTok üzerinde satış yaptığınız bir hesabınız var ise ürünlerinizi TikTok üzerinden satarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için kullanıcıların ilgi çekeceği içerikler hazırlamalısınız. Kullanıcıya o ürünü almaya teşvik etmelisiniz. Eğer markalı ürünleriniz var ise satış yapmanız daha da kolay olacaktır.

Hayranlarınızdan Bağış Toplayın

Eğer güçlü bir TikTok profiliniz var ise hayranlarınızdan bağış toplayabilirsiniz. Hayranlarınız için sürekli kaliteli içerikler hazırlıyorsunuz. Bunun karşılığını almak için hayranlarınızdan bağış toplayabilirsiniz.

Hesabı Büyütüp Satmak

TikTok Hesap Satmak
TikTok Hesap Satmak

TikTok hesabınızı organik bir şekilde büyüttükten sonra dilerseniz hesabınızı satarak da para kazanabilirsiniz. Hesabınızı büyüterek satışa çıkarabilirsiniz. Diğer kullanıcıların ilgisini çekecek gönderiler hazırlayın ve takipçi sayınızı hızla yükseltin. Eğer etkileşim ve takipçi sayınız yüksek ise minimum 3.000 TL'ye hesabınızı satabilirsiniz.

TikTok Ne Kadar Ödeme Yapıyor?

TikTok kullanıcılarına sınırsız ödeme yapıyor. Ancak bu ödemeler bazen değişkenlik gösterebilir. Son günlerde en çok tanınan uygulamalarınında başında gelen TikTok'da kullanıcılar ödeme almanın yollarını arıyor.

Dünya genelinde en fenomen kullanıcıların video başına 10.000 EURO aldığı söyleniyor. Ancak bu tüm fenomenler için geçerli değil.

TikTok platformu üzerinden ödeme almak için şu 5 adıma dikkat etmelisiniz.

 • Kesinlikle özgün olmalısınız.
 • Kullanıcılara daima şeffaf olmalısınız. Yani TikTok'un kullanıcı politikalarına uyun.
 • En çok etkileşim alan gönderilerinize benzer gönderiler hazırlamayı bırakmayın.
 • En sevdiğiniz TikTokerin videolarından ilham alarak sizlerde benzer videolar hazırlayın.
 • Asla vazgeçmeyin. Hesabınızı büyütmek için asla pes etmeyin.

TikTok Kazanç Hesaplama - Videolu Anlatım

Bu videoda kullanıcıların ortalama ne kadar kazanç sağladığını anlatan Faruk Bey TikTok'un ne kadar güçlü bir platform olduğunu da belirtiyor.

Videoyu dikkatlice izleyerek sizlerde TikTok kullanıcılarının ortalama ne kadar kazanç sağladığını bulabilirsiniz.

Merak Edilen Sorular

TikTok kazanç hesaplama ve TikTok kullanıcıların en çok merak ettiğini konular hakkında sorular sorulara cevap verdik.

TikTok'ta 1k ortalama olarak 1000 TL ediyor.

TikTok paranızı hesabınızın ayarlar bölümüne giderek görebilirsiniz. Bu ekranda bakiyenizi ve ödeme alt limitini görebileceksiniz.

Öncelikle TikTok'da ödeme alt limiti olan 30 doları tamamlamalısınız. Daha sonra TikTok ödemelerinizi banka hesabına çekebilirsiniz.

2023 yılı itibariyle 500 adet TikTok Jeton 35 TL olarak belirlenmiştir. Tabi bu rakamlar değişkenlik gösterebilir.

TikTok üzerinden hediye aldığınızda bu hediyeler para olarak hesabınıza yansıyor. Eğer hesabınızın konumu Türkiye ise TL olarak bunu yansıtıyor.

TikTok'ta canlı yayında istediğiniz kullanıcının yayınına beğeni atabilirsiniz. Bu tamamen ücretsiz yapılan bir işlemdir. TikTok bunun için sizden asla para talep etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp