3 Dakika Önce

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri - Kesin Sonuç

Bugün sizlere denenmiş ve kesin olarak sonuç vermiş olan takipçi arttırma taktiklerini anlatacağız. Bu taktikler ile birlikte artık sizde doğal yollarla hızlı bir şekilde takipçilerinizi arttırabileceksiniz. Takipçi sayısı yüksek olan kullanıcılar bir çok sosyal medya platformunda kolayca para kazanabilirler . Örneğin Instagram'da veya TikTok'ta güçlü bir profiliniz var ise para kazanmanız daha da kolay olacaktır. Peki nasıl olacak bu? Takipçi kitlenizin geniş olduğunu gören firmalar veya ajanslar size bir reklam anlaşması gönderebilir. Bu sayede yüklü miktarda paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca takipçi sayısını arttıran ticaret sayfaların mutlaka satışları da artacaktır.

takipçi arttırma yöntemleri
Takipçi Arttırma Yöntemleri

Anlatacağımı bu yöntemler sayesinde bot takipçi belasından da kurtulacaksınız. Instagram'da rekabet her geçen gün artıyor. Bizlerde bu rekabet arasında yer alarak kazanç sağlayabiliriz. Hedef kitlenizi yüksek tuttuğunuzda mutlaka satışlarınız veya profilinizin etkileşimi de artacaktır. Hayalinizde ki takipçi sayısına ulaşmak için bu adımları sonuna kadar okuyup uygulayın. Farkı zaten kendi gözlerinizle çok kısa zamanda göreceksiniz.

Takipçi Arttırmanın En Etkili Yolları

Eğer Instagram platformu üzerinde ticari bir hesabınız var ise kesinlikle takipçi sayınızı doğal yollarla arttırmalısınız. Çünkü bot takipçiye başvurursanız müşterileriniz için güven kaybı oluşturursunuz . Bu söylediklerimiz kişisel hesaplar içinde geçerli.

Takipçi Arttırmanın En Etkili Yolları
Takipçi Arttırmanın En Etkili Yolları

Kişisel hesabınızı kısa sürede etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz. Takipçi sayınız az ise Instagram platformunda görünürlüğünüz de az olacaktır. Bu sebeple şimdi anlatacağım yöntemleri uygulayarak profilinizin takipçi sayısını yükseltebilirsiniz.

Takipçi Arttırmaya Yönelik Olan Etiketleri Tercih Edin

Takipçi arttırma yöntemlerimizden belki de en hızlı sonuç alabileceğiniz taktiği paylaşacağız. Takipçi arttırmaya yönelik etiketler ile takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Şu etiketleri kullanarak profilinizi güçlendirebilirsiniz.

 • #FollowFriday
 • #instafollow
 • #l4l
 • #likeforlike
 • #tagforlikes
 • #followback
takipçi arttırma etiketleri
Takipçi Arttırma Etiketleri

Gönderilerinizde bu etiketleri kullanarak kısa zamanda hızlıca artışa geçebilirsiniz.

Sık Sık Kaliteli Postlar Yayınlayın

Instagram veya diğer sosyal medya uygulamalarında kullanıcılar aktif olan hesapları takip etmeyi sever. Bu yüzden sıklıkla kaliteli gönderiler hazırlayabilirsiniz. Etkileşimlerinizi arttırmak için günün belirli saatlerinde postlar paylaşabilirsiniz . Bunu ama fazla abartmadan yapalım. Eğer kullanıcıyı sıkarsak tanıdık dahi olsa bizi takipten çıkabilir. Bu konuya dikkat etmemiz gerekiyor.

Kaliteli Post Paylaşmak
Kaliteli Post Paylaşmak

Peki kaliteli bir post paylaşımı nasıl olmalı?

 • Öncelikle gönderinizi hedef kitlenize göre belirleyerek hazırlayın.
 • Gönderinizi paylaşırken yukarıda belirttiğimiz etiketleri kullanmayı unutmayın.
 • Genellikle öğle aralarında veya akşam saatlerinde paylaşım yapmaya dikkat edin.

Profilinizi Hangi Amaçla Kullanacaksınız Kararlaştırın

Instagram profilinizi hangi amaçla kullanacağınıza önce karar vermelisiniz. Eğer mizah sayfası oluşturacaksınız profilinizi ona göre doldurun. Veya ticari satış yapan bir butik sayfası iseniz bio bilgilerinizi eksiksiz doldurmalısınız.

Profil Oluşturmak
Profil Oluşturmak

Gönderilerinizi de kullanıcıların dikkat çekeceği şekilde hazırlamaya özen göstermelisiniz. Rastgele gönderiler paylaşmamalısınız . Eğer Instagram'ı hangi amaçla kullanacağınıza karar veremediyseniz şu fikirlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

 • Bir mizah sayfası seçebilirsiniz.
 • Ticari satış yapmayı hedefliyorsanız bir e-ticaret hesabı haline çevirebilirsiniz.
 • Futbol içerikleriyle ilgileniyorsanız böyle bir sayfa oluşturabilirsiniz.
 • Makyaj videolarıyla ilgili içerikler hazırlıyorsanız kaliteli bir profil oluşturabilirsiniz.
 • Reklam ajansı iseniz profilinizi güçlendirmelisiniz.

Yarışmalar Düzenleyin

Yarışma Düzenlemek
Yarışma Düzenlemek

Instagram hesabınız üzerinden yarışmalar düzenleyerek takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırmaya yönelik en harika yöntemlerden biridir. Peki nasıl olacak bu yarışmalar? Öncelikle yarışma için bir afiş hazırlatın . Daha sonra bu afişi arkadaşlarınızdan paylaşmasını isteyin. Bunu gören kullanıcılar profilinizi ziyaret edecek. Bu sayede de hesabınızın etkileşimi artacaktır.

Hedef Kitlenizin Gönderilerini Beğenin

Gönderi Beğenmek
Gönderi Beğenmek

Öncelikle hedef kitlediğiniz belirlediğinizi var sayıyorum. Daha sonra hedef kitleniz Instagram'da paylaştığı gönderileri beğenerek onları profilinize çekebilirsiniz. Beğenmekten asla çekinmeyin . Gönderilerini beğendiğiniz kullanıcıların profilinizi ziyaret oranı %90'dır. Peki hedef kitlenizin hangi gönderilerini beğenmelisiniz?

 • Öncelikle kendi profiliniz ile örtüşen gönderileri seçebilirsiniz.
 • Gerekirse kullanıcıyı sıkmadan belirli aralıklarla gönderilerin hepsini beğenebilirsiniz.

Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarında Tanıtın

Tanıtım Yapmak
Tanıtım Yapmak

Instagram hesabınızı duyurmak istiyorsanız diğer sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Hesabınızı tanıtırken şu adımlara dikkat edin.

 • İnsanlar sizin profilinizi ne amaçla ziyaret edecek?
 • Kullanıcılar sizin hesabınızı ziyaret ettiğinde ne ile karşılacak.

Bu adımları dikkate alarak güzel bir tanıtım yapabilirsiniz . Daha sonra hedef kitleniz hesabınızı ziyaret edecektir.

Harika İçerikler Oluşturmaya Özen Gösterin

Harika İçerikler Oluşturmak
Harika İçerikler Oluşturmak

Instagram'da harika içerikler oluşturarak takipçi kazanabilirsiniz. Yüksek kaliteli görseller veya videolar hazırlayın. Daha sonra bunları hedef kitlenizle paylaşın. Kullanıcılar profilinizi ziyaret ettiğinde diğer içerikleriniz de görmek için heveslensin.

Fotoğraflarınız Canlı ve Aydınlık Olsun

Paylaştığınız fotoğraf ne kadar canlı olursa profilinizin etkileşimi de o kadar artacaktır. Bu nedenle canlı ve aydınlık fotoğraflar paylaşmalısınız. Yapılan araştırmalara göre canlı fotoğraflar insanların daha çok dikkatini çekiyor. Bu yüzden fotoğrafa gelen beğeni sayısı diğerlerine göre daha fazla oluyor.

Etkileyici Açıklamalar Yazın

Gönderilerinizin altına etkileyici açıklamalar yazarak kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayın. Instagram her ne kadar görsel platforma dayalı bir uygulama olsa da alt yazılarınız çok büyük önem taşıyor.

Etkileyici Açıklamalar Yazmak
Etkileyici Açıklamalar Yazmak

Peki etkileyici açıklama nasıl olmalı?

 • Eğer yazınız 130 karakterden fazla ise kullanıcının o yazının devamını okuması için hamleler yapmalısınız.
 • Emoji kullanmaya çalışın. Bu hesabınızı daha eğlenceli gösterir.
 • Sürekli farklı açıklamalar yazmayı deneyin.

Kullanıcılara İçeriğinizi Paylaştıracak Gönderiler Hazırlayın

Öyle bir içerik hazırlayın ki izleyen ve gören kullanıcılar o gönderiyi profillerinde veya hikayelerinde paylaşsın. Bu yöntem ile birlikte takipçi sayınız daha hızlı artabilir. Hangi türk içerikler daha çok paylaşılıyor?

 • Kullanıcılara ilham veren içerikler daha sık paylaşılır.
 • Girişim videoları da aynı şekilde en sık paylaşılanlar arasında.
 • Futbol sayfanız var ise editler yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

Hikayeler Paylaşın

Hikaye Paylaşmak
Hikaye Paylaşmak

Instagram'da güncel bir şekilde hikayeler paylaşarak aktif olduğunuzu gösterin. Araştırmalara göre her gün yaklaşık 500 milyon insan hikaye paylaşıyor. Bu hikayelerin %50 sini ise işletmeler paylaşıyor. Hikaye paylaşarak etkileşimlerinizi de arttırabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırmak için hikayelerinizde etiket ve konumu mutlaka belirtin.

Gönderileri Doğru Zamanda Yayınlayın

Doğru Zamanda Yayınlamak
Doğru Zamanda Yayınlamak

Hootsuite ekibinin yaptığı bir araştırmaya göre Türkiye'de kullanıcılar en sık paylaşımı şu saatlerde yapıyormuş. Hafta içi 10 ila 13 arası veya akşam 6 ile 9 arasında en sık paylaşım yapılan saatler olduğu söyleniyor. Sizlerde bu saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterin.

Keşfedilebilir Olun

Instagram'da ilgili hedef kitlenize ulaşmak için keşfet etiketleri çok önemlidir. Instagram etiketlerini doğru kullandığınızda ücretsiz bir şekilde takipçi kasabilirsiniz. Hemde çok hızlı bir şekilde. Üstelik kendi markanız var ise bu markanın da etiketini oluşturabilir ve duyurabilirsiniz. Etiketlerin şöyle olmasına özen gösterin.

 • Rastgele etiketler girmeyin.
 • İlgili etiketleri paylaşarak hedef kitlenizin sizi bulmasını sağlayın.
 • En fazla 30 adet etiket eklemelisiniz.
Keşfedilebilir olun
Keşfedilebilir olun

Ayrıca şunu da belirtmeliyiz. Kalıcı takipçi istiyorsanız #tagsforlikes gibi saçma etiketleri kullanmaktan kaçının.

Konumunuzu Mutlaka Paylaşın

Konum Paylaşmak
Konum Paylaşmak

Gönderilerinizde konumunuzu paylaşarak diğer kullanıcıların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. İnsanların içeriğinizi bulmanın en kolay yollarından biridir. Eğer bir işletmeniz var ise mutlaka konumuzu paylaşın. Eğer müşterilerinizde sizin işletmenizin konumunu paylaşırsa daha hızlı takipçi kazanabilirsiniz. O konumla ilgili sık sık paylaşımlar yapın.

Gönderilerinize Kullanıcıları Etiketleyin

Instagram gönderilerinize kullanıcıları etiketleyerek onların profilinizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlemi spam olmadan yapmaya dikkat edin. Yoksa Instagram hesabınızı cezalandırabilir. Kullanıcıları etiketlediğinizde neler olur?

 • Etiketlediğiniz kullanıcıların profiline bildirim gider.
 • Bildirimi gören kullanıcılar profilinizi mutlaka ziyaret eder.
 • Kaliteli bir profile sahip iseniz takipçi sayınız bu taktik ile birlikte tavan yapacaktır.

Yukarıda söylediğimiz gibi bu işlemi yaparken dikkatli olun. Bazı durumlarda kullanıcıya rahatsızlık da verebilirsiniz. Etiketlediğiniz kullanıcılar şunları içermelidir.

 • Müşterileriniz olabilir.
 • İlgili işletmeleri etiketleyebilirsiniz.
 • Sizinle aynı mesleği yapanları veya çalışanlarınız var ise onları etiketleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafınızda kim varsa onu mutlaka etiketleyin.

Diğer Kullanıcıların Sizi Etiketlemesini Sağlayın

Instagram'da daha fazla kitleye ulaşmak için diğer kullanıcılardan sizi etiketlemelerini isteyebilirsiniz. Bu sayede sizi etiketleyen kullanıcının profilinde takipçileri sizin hesabınızı görecek.

Web Siteniz Var İse Gönderilerinizi Paylaşın

Web sitede gönderi paylaşmak
Web sitede gönderi paylaşmak

Eğer hiti yüksek bir web siteniz var ise Instagram gönderilerinizi sitenize gömebilirsiniz. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşmanız mümkün. Profilinize kullanıcıları çekmenin belki de en kolay yollarından biridir. Instagram profilinizi ziyaret eden kullanıcılara takipçi gözüyle bakabilirsiniz. Çünkü potansiyel bir yeni takipçi sayılır.

Instagram QR Kodlarını Kullanabilirsiniz

QR Kod Kullanmak
QR Kod Kullanmak

Belki de hiç bir web sitenin paylaşmadığı bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Instagram hesabınıza özel QR kodları oluşturarak kullanıcıların hesabınızı taramasını sağlayabilirsiniz. Eğer bir kafe işletmeniz var ise qr kod sistemini kullanarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Her Zaman Öne Çıkmaya Çalışın

Sosyal Medyada Ön Plana Çıkmak
Sosyal Medyada Ön Plana Çıkmak

Instagram veya diğer sosyal medya uygulamalarında her zaman öne çıkın. Öne çıkmak için mutlaka şu adımları uygulayın.

 • Kitlenizin dikkatini çekecek kaliteli gönderiler hazırlayın.
 • Gönderilerinizi paylaşırken keşfet etiketlerinden yardım alın.
 • Yoruma kullanıcıları etiketleyebilirsiniz.

Kitlenizle İlgili Hesapları Takip Edin

Instagram üzerinden satış yaptığınız bir e-ticaret sayfanız olduğunu var sayalım. Ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için ilgili hesapları takip edebilirsiniz. Sizin takip ettiğinizi gören kullanıcı mutlaka profilinizi geri ziyaret edecektir. Eğer pazarlama yeteneğiniz var ise o kullanıcı profilinizde tutabilirsiniz. Böylelikle yeni bir takipçi kazanabilirsiniz.

Hesapları Takip Etmek
Hesapları Takip Etmek

Kitlenizle ilgili hesapları nasıl bulabilirsiniz?

 • Mesela butik sayfası iseniz diğer butik sayfaların takipçilerine göz atabilirsiniz.
 • Mizah veya futbol sayfanız var ise Instagram'da ki yüksek takipçili hesapları araştırın. Daha sonra bu takipçileri sizde takip ederek kendi profilinize çekebilirsiniz.

Markalar ile İşbirliği Yapın

Sizinle aynı kategoride yer alan sayfalar ile işbirliği yapabilirsiniz. Bunu yapmaktan asla çekinmeyin. Çünkü bu yöntem ile birlikte diğer müşterilerin de sizin sayfanıza erişmesini sağlayabilirsiniz. Doğru bir reklam anlaşması ile hem satışlarınızı hem de takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Canlı Yayınlar Açın

Son günlerde çok popüler olan canlı yayın açma işlemini sizlerde deneyebilirsiniz. Kullanıcılarla canlı yayında etkileşim halinde kalın. Sizde bu trendden yararlanın. Her canlı yayın açtığınızda takipçilerinize bildirim gider bu sayede de etkileşiminiz artar. Etkileşimi artan hesapları Instagram her zaman ön plana çıkarır. Böylece diğer kullanıcıların da önüne düşersiniz.

Canlı Yayın Açmak
Canlı Yayın Açmak

Ayrıca sizinle aynı sektörde olan biriyle de canlı yayın açabilirsiniz. Böylece etkileşiminizi 2x arttırın.

Hikayelerinizde Anket ve Sorular Hazırlayın

Yapılan araştırmaya göre hikayelerinde anket ve sorular hazırlayan profillerin görüntülenmesi diğer hesaplara göre daha çok oluyor. Bu nedenle hikayelerinizde soru ve anketlere mutlaka yer verin. Böylelikle kitlenizi kaybetmeyecek aksine etkileşimlerinizi arttıracaksınız.

Yorumları Sabitleyin

Gönderilerinizde en iyi bulduğunuz 3 yorumu sabitleyin. Aktif bir hesap olduğunuzu diğer kullanıcılara gösterin. Instagram'da daha fazla takipçi kazanmanın bir başka yolu da budur. Yorumu sabitlediğinizde diğer kullanıcılar o yorumu başta görecek. Kullanıcılar da sohbete dahil olacak. Böylece bu taktik ile birlikte etkileşimlerinizi yükseltebilirsiniz.

Instagram'a Reklam Verin

Bu yazıyı okurken diyeceksiniz ki ben ücretsiz bir şekilde takipçileri arttırmak istiyordum. Bu da nerden çıktı? Biz de sizin gibi düşünüyoruz. Ancak hedef kitlenize ulaşmanın belki de en kolay yolu bu. Reklam verirken hedef kitlenizi belirleyebiliyorsunuz. Örnek 15-30 yaş aralığı veya sadece İstanbul şehrinden kullanıcılar gelsin gibi örneklerle kitlenizi seçebiliyorsunuz. En uygun bir şekilde Instagram'da nasıl reklam verilir?

 • Kitlenizin konumunu iyi belirleyin. Örneğin sadece İstanbul seçebilirsiniz.
 • Yaş aralığına dikkat edin. Mesela bir mizah sayfası iseniz 50 yaşından daha fazla olan bir takipçi kitlesi istemezsiniz herhalde.
 • İlgi alanlarını belirtebilirsiniz.

Instagram'da farklı reklam modelleri vardır. Akış veya hikaye reklamları verebilirsiniz.

Instagram Analiz Araçlarını Kullanın

Instagram analiz aracı en çok etkileşim aldığınız gönderileri en beğeni alan gönderileri sizlerle paylaşır. Bu aracı kullanarak hedef kitlenizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Böylelikle hedef kitleniz neyi beğeniyorsa buna benzer gönderiler hazırlamayı tercih etmelisiniz. Bu analizleri dikkatlice incelerseniz takipçi kazanmanız daha kolay olacaktır. Bu araçla birlikte takipçilerinizin en aktif olduğu süreleri de bulabilirsiniz. Bu süreyi dikkate alarak paylaşımlarınızı o zaman dilimi içinde yapın.

Kullanıcı Adınız Akılda Kalıcı Olmalı

Eğer bir marka oluşturmaya çalışıyorsanız kesinlikle seçtiğiniz kullanıcı adı akılda kalıcı olmalı. Böylece kullanıcılar sizi rahatlıkla bulabilir. Marka adınız diğer kullanıcıların kolaylıkla sizi bulabileceği en önemli etkenlerden biridir. İdeal bir kullanıcı adı nasıl olmalı?

 • Maksimum 30 karakter olmalı.
 • Markanızın ismiyle anlamlı olmalı.
 • Öyle bir kullanıcı adı bulun ki müşterileriniz sizi kolay bir şekilde bulsun.

Biyografinizi Optimize Edin

Instagram biyografinizi optimize ederek diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Eğer ikna edici bir biyografi yazısı yazarsanız kullanıcılar sizi takip edecektir. Profil adınızı, kullanıcı adınızı ve biyografinizi eksiksiz olarak girmeye çalışın. Biyografiniz şöyle olmalıdır.

 • En fazla 150 karakter yazmaya çalışın. Diğer türlü kullanıcılar okumaktan sıkılabilir.
 • Marka kimliğinizi biyografinizde net olarak belirtin.
 • Takipçilerinizin neden sizi takip etmesi gerektiğini de yazabilirsiniz.

Bayan Profili Oluşturarak Daha Hızlı Takipçi Kazanın

Bayan Profil Oluşturmak
Bayan Profil Oluşturmak

Öncelikle bunu yapmanızı pek önermiyoruz. Çünkü diğer kullanıcıların fotoğraflarını alıp yayınlamanız yasal değildir. Bunun yerine kendi profilinizi filtreler ile kıza çevirebilirsiniz. Biliyorsunuz artık bunu yapmak çok kolay. Bu sayede çok hızlı bir şekilde takipçi kazanımı sağlayabilirsiniz. Daha sonra hesabınızı istediğiniz bir profile çevirebilirsiniz.

Profilinizi Temizlemelisiniz

Ne demek oluyor profil temizlemek? Yani gereksiz gönderileriniz var ise onları mutlaka silin. Profilinizde mutlaka kaliteli içeriklere yer verin. Böylece kullanıcılar hesabınızı ziyaret ettiğinde onlara hoş bir izlenim bırakabilirsiniz.

Pazar Günü Gönderi Paylaşmaya Özen Gösterin

Araştırmalara göre kullanıcıların Instagram veya diğer sosyal medya hesaplarında en aktif olduğu gün Pazar günüymüş. Bu yüzden Pazar günü paylaştığınız bir gönderi diğer günlere göre daha çok etkileşim alacaktır.

Influencer Marketing Denemelisiniz

Yeni bir influencer ile tanışarak ondan ürünlerinizi tanıtmayı istemelisiniz. Bu sayede onu takipçi eden kullanıcılar sizin hesabınızı da takip edecektir.

Kamera Arkasında ki Eğlenceli Anları Paylaşın

Eğer bir içerik üretici iseniz çektiğiniz videoların kamera arkasını paylaşmaya özen gösterin. Bu ayrıca sizin ne kadar neşeli ve sempatik olduğunuzu da ortaya koyar. Kullanıcılara güzel bir profil imajı verebilirsiniz.

Yorumlara Ünlü İnsanları Etiketleyebilirsiniz

Geçen Instagram reels bölümünde gezerken şunu fark ettim. Kullanıcının biri yoruma bir ünlüyü etiketlemiş. Eğer o ünlü videoya yorum yaparsa bir takım sözleri yerine getireceğini belirtiyor. Böylece o ünlü de videoyu gördüğünde yorum yapabiliyor. Bu etkileşiminizi arttırmanın belki de en kolay yollarından biridir. Mutlaka bunu yapmaktan çekinmeyin.

Yukarı da bahsettiğimiz tüyoları deneyerek doğal yollarla takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise takipçi satın al paketlerimizden birini deneyerek yine doğal bir şekilde takipçilerinizi arttırabileceksiniz. Takipçi satın aldıktan sonra hesabınızı aktif bir şekilde kullanmaya özen gösterin.

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri - Videolu Anlatım

Instagram takipçi arttırma yöntemlerini anlatan videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Burda anlatılan organik yöntemler ile birlikte sizler de takipçilerinizi doğal yollarla arttırabilirsiniz..

Merak Edilen Sorular

Takipçi arttırma yöntemleri ile ilgili en çok merak edilen soruları sizler için hazırlayıp cevaplar verdik.

Instagram takipçi sayısını hızlı bir şekilde arttırmak için hesabınızı aktif olarak kullanmalısınız.

Instagram üzerinde saatte 50 kişiyi takip edebilirsiniz. Fakat bunu spama takılmadan yapmak için belirli aralıklarla uygulamalısınız.

Hızlı takipçi kasmak için en etkili yöntem olan keşfet etiketlerini tercih edebilirsiniz.

Instagram platformunda spam yediğiniz zaman hesabınız yaklaşık 30 gün boyunca kimseyi takip edemez. Bu yüzden bu platformda spama takılmamaya özen gösterin.

Instagram'da günde 1 veya 2 defa post paylaşarak kullanıcılarınıza aktif bir hesap görünümü verebilirsiniz.

Instagram takipçi sayınızın en az 10 bin olması gerekiyor. Çünkü diğer kullanıcıların ve markaların dikkatini takipçi sayınız ile çekebilirsiniz.

Instagram'da kısa yoldan keşfete düşmek için çok kaliteli içerikler hazırlamalısınız. Daha sonra takipçi sayınızı yükselterek bu platformda keşfete düşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp
phoneContact