3 Dakika Önce
Lütfen sipariş numaranızı ve mail bilgilerinizi eksiksiz girin!
Lütfen mail bilgilerinizi istenilen formatta girin!
Telafi talebiniz sisteme girilmiştir. Ortalama 1 saat içinde sonuçlanacaktır.
Girdiğiniz sipariş bilgileri sistemde bulunamadı. Lütfen bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olun.

Instagram Silinen Hikayeleri Görme

Instagram silinen hikayeleri görme, birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Son yapılan gelişmelerden sonra kullanıcılar Instagram silinen hikayeleri görmek mümkün müdür, sorusuna cevap arıyor. Evet mümkündür. Şimdi hiç uzatmadan sizlere Instagram'da silinen hikayeleri nasıl görüntüleyebileceğinizi anlatacağız.

Instagram Silinen Hikayeleri Görme

Instagram platformu içerisinde artık çöp kutusu diye tabir edilen bir kısım mevcut. Eğer yanlışlıkla sildiğiniz veya kaldırdığınız hikayeleriniz olursa, bu kısımda görebilirsiniz. Bu işlem için “Instagram silinmiş hikayeler” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Biz de bu içeriğimizde sizler için Instagram silinen hikayeleri görme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Hazırsanız başlayalım. 

Instagram Silinmiş Hikayeler Nasıl Geri Yüklenir?

Birçok kişi, Instagram silinmiş hikayeler nasıl geri yüklenir sorusunun cevabını arıyor. Ve biz de sizlere, Instagram’da sildiğiniz hikayeleri artık yeniden görüntüleyebileceğinizin müjdesini vermek isteriz. Instagram silinmiş hikayeleri geri yükleme işlemi için şu adımları uygulamanız gerekiyor;

 • Öncelikle, Android veya iPhone cihazınızdan Instagram hesabınıza giriş yapınız. 
 • Daha sonra, kullanıcı profil sayfanıza giriş yapınız. 
 • Profilinize girdikten sonra da buradan "Arşiv" kısmına tıklayınız. 
 • Instagram Arşiv
 • Ardından açılan sayfada Instagram hesabınızın açılış tarihinden itibaren paylaştığınız bütün hikayeleri bulabileceksiniz.
 • Instagram Arşivler Bölümü
 • Bu hikayeleri dilerseniz "Arşivlenen Hikayeyi Yeniden Paylaş" butonuna tıklayarak geri yükleyebilirsiniz.
 • Silinen hikayeyi geri yükleme

Bu yöntemler ile birlikte Instagram profilinizde silinen hikayeleri geri getirebilirsiniz.

Instagram Silinen Arşivi Geri Getirme

Instagram platformunun içerisinde yer alan arşiv kısmının ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü? Uygulama içerisinde yer alan arşiv klasörü kısmında gün içerisinde paylaşılan gönderi ve hikayeler yer alıyor. Instagram gönderilerinize tek bir yerden bakmak istiyorsanız, arşiv klasörü kısmına giriş yapabilirsiniz. Bu kısımda Instagram hikayelerinizi görmek istiyorsanız, uygulama üzerinden ilgili işlemin özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. 

Instagram Silinen Arşivi Geri Getirme

Bunun için yapmanız gereken, ayarlar kısmına girerek arşiv kaydetme özelliğini aktif etmektir. Bu sayede, hikayelerinizin arşiv kısmına kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu özelliği aktif etmezseniz, Instagram hikayelerini 24 saat sonra arşiv klasöründen de silinecektir. Instagram silinen arşivi geri getirmek istediğinizde ise bu kısma giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise önceki zamanlarda paylaştığınız bir hikayeyi görebilir ve geri getirebilirsiniz. 

Instagram silinen arşivi geri getirme, aslında çok basit bir işlemdir. Bu özelliği açmak için uygulamanız gereken adımlar mevcut. Bu sayede, arşiv kısmında yer alan fotoğraf, video, hikaye ve reels içeriklerinizi geri getirebilirsiniz. Instagram silinen arşivi geri getirmek için şu adımları uygulayınız;

 • Instagram profilinizin sağ üst kısmındaki arşiv butonuna tıklayınız
 • Bu kısımda, Instagram arşivinize dahil olan tüm içerikler yer alıyor olacaktır
 • Geri getirmek istediğiniz bir gönderi olursa da o gönderinin üzerine tıklayınız. Gönderinin üzerine tıklayarak sonrasında çıkan tekrar gönder butonuna tıklayın. Bu sayede arşivlenen gönderiyi tekrardan yayına almış olursunuz. 

Instagram Silinen Hikayeleri Geri Getirme 2023

Instagram silinen hikayeleri geri getirme 2023 yılında sıkça tercih edilen bir özelliktir. Bu özelliği kullanmak için, Instagram arşiv bölümüne giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ise, geçmiş dönemde paylaşmış olduğunuz hikayelerin tamamını görebilirsiniz. Sonrasında ise bu hikayeleri, dilediğiniz gibi görüntüleyip geri getirebilirsiniz.

Merak Edilen Sorular

Şimdi de sizlere kullanıcıların Instagram silinen hikayeleri görme konusunda en çok merak ettiği soruları cevap vereceğiz.


Instagram'da silinen hikayeler uygulamada bulunan Arşiv bölümüne gidiyor. Bu bölümden silinen hikayelere erişebilirsiniz.

Instagram yakınlarda silinenler sizde gözükmüyorsa muhtemelen Instagram uygulamanız güncel değildir. Hemen mağazadan uygulamanızı güncelleyerek yakında silinenlere ulaşabilirsiniz.

Instagram'da eski hikayeleri görmek için şu adımları takip edebilirsiniz.
 • İlk olarak profiline gidin.
 • Ardından Arşiv bölümüne giriş yapın.
 • Açılan sayfada eski hikayelerinizi rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz.

Instagram profilinize giriş yapın. Sağ üst bölümde bulunan üç çizgiye tıklayın. Açılan sayfada Arşiv bölümüne tıklayın. Ardından silmek istediğiniz hikayenin üstüne gelerek Sil butonuna basın.

Sonuç

Bu yazımızda sizlere Instagram silinen hikayeleri görme, silinen arşivi geri getirme gibi konularda yardımcı olmaya çalıştık. Eğer silinen hikayeleri görme konusunda hala sıkıntı yaşıyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp