3 Dakika Önce
Lütfen sipariş numaranızı ve mail bilgilerinizi eksiksiz girin!
Lütfen mail bilgilerinizi istenilen formatta girin!
Telafi talebiniz sisteme girilmiştir. Ortalama 1 saat içinde sonuçlanacaktır.
Girdiğiniz sipariş bilgileri sistemde bulunamadı. Lütfen bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olun.

Instagram Gerçek Takipçi Sayısı Neden Önemlidir?

Instagram, günümüzde en fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarının başında gelmektedir. Gerek kişisel gelişim gerekse ticari kaygılar ve amaçlar uğruna bu uygulama hem bireysel hem de şirketler tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Bu sosyal medya uygulaması üzerinde aktif ve kaliteli işlemler yapabilmek için mutlaka takipçi sayınızın fazla olması gerekmektedir. Takipçi sayınız ne kadar fazla ise; diğer bireylerin sizlere güvenme oranı ve işlem yapma oranları da aynı ölçekte artış sağlayabilmektedir. Bu nedenle takipçi sayınızı olabildiğince organik bir şekilde arttırmanın yollarına bakmanız gerekmektedir.

Organik Bir Şekilde Sayfalarınızı Büyütün!

Instagram takipçi hesaplarınızda takipçileri arttırırken mutlaka organik olarak artmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Organik olarak artan hesaplar hem çok daha fazla sayıda hesaba ulaşacak hem de etkileşimleri çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca satış yapan bir hesabınız varsa, takipçilerinizin bot olup olmadığı kolayca görüldüğü için; alıcılarınız sizlere güvenmeyebilir. Bu nedenle bot takipçilerden de uzak durmanız gerekmektedir.

Günde Kaç Paylaşım Yapmalıyım?

Organik olarak Instagram sayfalarınızı büyütebilmeniz için özgün olarak paylaşım yapmanız gerekmektedir. Özgün paylaşım yapan hesaplar, takipçi sayılarını çok daha başarılı bir şekilde artırabilmektedir. Ancak paylaşım yaparken aynı zamanda aşağıda yer alan yöntemler ile de hesabınızın kitlelere ulaşması için ek çalışmalar yapmanız gerekecektir. Böylece etkin olarak sayfanızı büyütmeniz mümkün olabilecektir. 

Instagram Takipçi Sayısının Fazla Olmasının Önemi Nelerdir?

Instagram'da fenomen olmak istiyorsanız mutlaka takipçi sayınızın fazla olması gerekiyor. Eğer satış yapmayı hedefliyorsanız da takipçi sayınız oldukça önemli bir kriterdir.

  • Satış yapmayı hedefleyen bireylere, iş kapısı oluşturabilmek ve alıcı olan kişilere hizmetlerin ulaşım kolaylığını sağlamak mümkün olabilmektedir. Takipçi sayısı arttıkça, alım ve satım işlem hacimleri artabilmektedir.
  • Takipçi sayısı fazla olan kullanıcıların hesapları, diğer hesaplara öneri olarak görünmenize ve organik olarak sayfanızı büyütmeye neden olabilmektedir. 
  • İnsanlar tarafından daha güvenilir bulunmanız mümkün olabilmektedir. Ayrıca etkileşimin artmasında da oldukça önemli bir etken olarak karşımıza çıkabilmektedir.
  • Oldukça yüksek takipçilere ulaştığınız taktirde Instagram tarafından yapılan ödemeleri almaya hak kazanabilirsiniz. 
  • Marka veya hizmet reklamları ve satışlarında reklam alarak, ek gelir elde edebilirsiniz.

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram platformunda takipçi sayınızı arttırmanın birden fazla yolu vardır. Bazıları yorucu ama bir o kadar da zevkli bir işlemdir.

Takipçi Satın Alma Yoluyla Takipçi Sayısını Arttırmak: Kısa süre içerisinde takipçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcılar bu yöntemi kullanmaktadır. Takipçi satın alma yöntemiyle birlikte, oldukça kısa bir süre içerisinde, kullanıcılar dilediği sayıda takipçiye ulaşabilmektedir. Bu takipçiler bot takipçi olabileceği gibi Türk Takipçi, Yabancı Takipçi ya da karma gerçek hesaplar da olabilmektedir. 

Reklamlar İle Takipçi Sayısını Arttırmak: Bireylerin Instagram üzerinden hizmet talep etmeleri sonrasında, reklam alan ve değerlendirme yapan hesapların takipçi sayılarında bir artış görülmektedir. Uzun vadede takipçi sayısını reklam yöntemi ile arttırmanız mümkün olabilmektedir.

Etkileşim İle Takipçi Sayısını Arttırmak: Bu yöntemde sayfada özgün ve kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Yapılacak olan bu paylaşımlar ile birlikte, gönderiler paylaşılacak ve diğer takipçiler ile sizin aranızdaki etkileşim artmış olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp