3 Dakika Önce
Lütfen sipariş numaranızı ve mail bilgilerinizi eksiksiz girin!
Lütfen mail bilgilerinizi istenilen formatta girin!
Telafi talebiniz sisteme girilmiştir. Ortalama 1 saat içinde sonuçlanacaktır.
Girdiğiniz sipariş bilgileri sistemde bulunamadı. Lütfen bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olun.

Instagram Beğeni Gizleme 2023

Instagram kullanıcıları bazı durumlarda beğeni sayısını diğer kullanıcıların görmemesi için gizlemek ister. Şimdi sizlere Instagram beğeni gizleme en kolay nasıl yapılır, onu anlatacağız.

Dilerseniz sadece istediğiniz bir gönderinin beğenisini gizleyebilirsiniz. Veya bütün gönderilerinizin beğeni sayısını da gizleyebilirsiniz. Fakat şunu unutmamalısınız: Beğeni sayısını gizlediğinizde kullanıcılar gönderinizi kimin beğendiği görmeye devam edebilir.

Instagram beğeni gizleme
Instagram beğeni gizleme

Instagram'da beğeni sayısını gizlemek oldukça kolaydır. Dilediğiniz zaman beğeni sayısını tekrar herkese açabilirsiniz.

Instagram'da Beğeniler Nasıl Gizlenir?

Instagram beğeni gizleme konusunu sadece 5 dakikada yapabilirsiniz. Neden Instagram beğenilerini gizlemeye ihtiyaç duyarız.

 • Hesabımızı analiz eden kullanıcılar için beğeni sayılarını gizleyebiliriz.
 • Kötü niyetli kişilerden korunmak için yine gizleyebiliriz.

Instagram sadece kendi beğenilerinizi değil diğer kullanıcıların da beğenilerini gizleme olanağı sunar. Peki nasıl yapılıyor bu işlem? Hemen basitçe anlatalım.

Başkalarının Instagram Beğenilerini Gizleme

Instagram'ın sunmuş olduğu bu araç sayesinde rahatça sosyal medyada gezinebileceksiniz. Hemen bu adımları takip ederek diğer kullanıcıların da gönderilerine ne kadar beğeni geldiğini gizleyebilirsiniz.

 • Instagram profilinize giriş yapın. Ardından sayfanın sağ üstünde bulunan üç çizgiye tıklayın. Daha sonra açılan sayfada Ayarlar bölümüne tıklayın.
Ayarlar Bölümü
Instagram ayarlar bölümü
 • Ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra açılan bölümde Gizlilik bölümüne tıklayın. Hemen ardından Gönderiler bölümüne basın.
Gizlilik ardından Gönderiler
Gizlilik ardından Gönderiler
 • Gönderiler menüsünde en üstte bulunan Beğenmeler ve Görüntülemeler bölümünü göreceksiniz. Bu düğme eğer kapalıysa açmalısınız. Yani bu alan maviye dönmelidir.
Instagram beğenileri gizleme buton
Instagram beğenileri gizleme buton

Ve artık mutlu sona ulaştınız. Diğer kullanıcıların beğeni sayısını artık görmeyeceksiniz.

Kendi Instagram Gönderilerinizdeki Beğenileri Gizleme

Instagram'da yeni bir gönderi yayınladınız. Bunun beğeni sayısını gizlemek mi istiyorsunuz? Bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. Şimdi size Instagram beğenilerinizi gizlemek için en kolay olan yöntemi anlatacağız.

Instagram gönderinizi paylaşmadan önce beğeni sayınızı gizleyebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmelisiniz.

 • Gönderinizi paylaşırken alt yazı ekleyebileceğiniz alana gelin.
 • Daha sonra Gelişmiş Ayarlar seçeneğine tıklayın.
gelişmiş ayarlar
 • Açılan ekranda Bu Gönderideki Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle'yi açmalısınız.
Beğenme Sayılarını Gizle
Bu botunu açmalısınız.

Peki Instagram gönderinizi paylaştıktan sonra da beğeni sayısını gizleyebilir misiniz? Tabii ki evet. Hemen bunu da anlatalım.

 • Gönderinizi paylaştıktan sonra o gönderiye gidin.
 • Ardından gönderiniz sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın.
 • Açılan sayfada "Beğeni Sayısı Gizle'yi" seçin.
Gönderi beğeni sayısını gizleme
Gönderi beğeni sayısını gizleme

İşlem bu kadar basit. Bu yöntemlerle birlikte sizde Instagram beğenilerinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram Neden Beğenileri Gizleme Seçeneği Sunuyor?

Instagram daima kullanıcıların gizliliğine önem veren bir platformdur. Sizde Instagram'ın gönderileriniz için neden beğeni gizleme seçeneğini sunduğunu merak edebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar beğeni sayısı yüzünden Instagram'a fotoğraf atmak istemiyor. Bunun nedeni ise maalesef o kullanıcının beni kimse beğenmeyecek telaşıdır. Instagram kullanıcıların iyiliğini düşündüğü için bu aracı geliştirdi. Artık kullanıcılar beğeni sayılarına önem vermeden muhteşem bir özgüvenle gönderi paylaşabiliyor.

Instagram Beğenilerini Gizlemek Hesabın Etkileşimini Etkiler mi?

Kullanıcıların bir diğer merak ettiği soru ise Instagram beğenilerini gizlemek hesabımın etkileşimini düşürür mü? Instagram algoritması gönderinize gelen beğenilerin sayısını algılar. Bu yüzden gönlünüz rahat olsun. Beğenileri gizlediğinizde etkileşimleriniz düşmez. Çünkü Instagram kullanıcıların daha önce neyi beğendiğini, neyi izlediğini takip eder. Bu yüzden benzer içerikleri kullanıcıların önüne çıkarmaya devam eder. Fakat şunu da unutmamalısınız.

Eğer kurumsal bir sayfanız var ise Instagram beğeni sayınız çok önemlidir. Bu yüzden müşterilerin güvenini kazanmak için beğeni sayısını kesinlikle gizlememelisiniz. Eğer beğeni sayınız az ise takipçi abinin sunmuş olduğu Instagram beğeni satın al aracı ile sizde gönderilerinize beğeni satın alabilirsiniz.

Kullanıcılar sayfanızın ne kadar kurumsal bir işletme olduğunu görmek ister. Bu yüzden gönderilerinize beğeni satın almaktan çekinmeyin.

Beğenisi Gizlenen Instagram Gönderilerini Takip Etmek

Instagram kullanıcıları için türlü araçlar geliştiriyor. Bunlardan biri de istatistik araçları. Bu araçlar sayesinde hedef kitlenizin demografik bilgilerini, yaşını, ülkesini rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu araç sayesinde gönderilerinize ne kadar beğeni geldiğini de görebilirsiniz.

Instagram Insights olarak geçen bu aracı kullanmak için işletme veya profesyonel hesabınızın olması gerekir. Eğer kişisel bir hesabınız var ise onu profesyonel hesaba geçirmelisiniz. Korkmayın, dilediğiniz zaman tekrar kişisel hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Hesabınızı profesyonele hesaba geçirdikten sonra hemen biyografinizin altında bulunan Analizler bölüme tıklayın. Orada son bir haftada paylaştığınız gönderileriniz beğeni sayısını görebilirsiniz.

Instagram analiz aracı
Instagram analiz aracı

Instagram Beğeni Gizleme Android

Android cihazınızdan Instagram gönderilerinizin beğenisi gizlemek istiyorsanız şu adımları takip edin.

 • Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.
 • Hesabınızı giriş yapın.
 • Daha sonra ilgili gönderinize ulaşarak sağ üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklayın.
 • Ardından açılan sayfada Beğenileri Gizle seçeneğine tıklayın.

İşlem bu kadar. Android cihazınızda bu yöntem ile birlikte Instagram beğenilerinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram Beğeni Gizleme iPhone

iPhone cihazınız için Instagram beğenilerinizi de gizleyebilirsiniz. Bunun için yine yukarıda anlatıldığı gibi şöyle yapmalıyız.

Hangi gönderinin beğenilerini gizlemek istiyorsak öncelikle onu seçiyoruz. Ardından gönderinin üstünde bulunan üç noktaya tıklayarak "Beğenileri Gizle" butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan gönderinin beğenilerini gizlendiğini göreceksiniz.

Instagram Beğeni Gizleme Kaldırma

Kullanıcılar bazen Instagram beğenilerinin gizlemesini kaldırmak isteyebilir. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır.

 • Hangi gönderinin beğeni sayısını göstermek istiyorsanız öncelikle onu seçin.
 • Ardından gönderinin sağ tarafında bulunan üç noktaya tıklayın.
 • "Beğenileri Gizle" butonunu kapatın.

Bu adımları uygulayarak Instagram beğeni gizleme kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram Beğeni Gizleme Videolu Anlatım

Eğer yukarıda anlatılan yöntemler size uzun geldiyse hemen aşağıda bulunan videolu anlatımı da izleyebilirsiniz.

Bu videoda anlatılanları adım adım uygulayarak sizlerde beğenilerinizi gizleyebilirsiniz.

Sonuç

Sizlere bu yazımızda Instagram beğeni gizleme hakkında yapmanız gerekenleri en basit yöntemlerle anlattık. Eğer takıldığınız veya merak ettiğiniz bir soru olursa bizlere Whatsapp hattımızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Beğeni gizlemekle ilgili en çok sorulan soruları da sizler için cevapladık.

Instagram beğenilerinizi gizlediğinizde kimileri hesabın etkileşiminin düştüğünü söylese de Instagram algoritması hesabı keşfete düşen kullanıcıları her zaman ön planda tutar. Bu yüzden hesabınızı hiç bir zararı olmayacaktır.

Instagram gönderinize gidin. Ardından saü üst bölümde bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan ekranda Beğenileri Gizle bölümüne tıklayın. Bu sayede Instagram beğenilerinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram'da beğendiğiniz fotoğrafları hesap hareketlerinden siz görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız da beğendiğiniz bzı fotoğrafları ana sayfasına düştüğü için görebilir.

Instagram reels beğeni sayısını gizlemek için videonuzun sağ üstünde bulunan butona tıklayın. Daha sonra Beğenileri Gizle butonunu mavi yapın. Böylece Reels beğeni sayısını gizleyebilirsiniz.

Hangi beğeniyi kaldırmak istiyorsanız öncelikle kullanıcının profile gidin. Ardından beğendiğiniz gönderiyi bulun ve üstüne çift tıklayın. Bu sayede beğenileri kaldırabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

WhatsApp